Vyhlásenie dôchodcov Slovenska.

Vládni predstavitelia sa odvolávajú na to, že všetky drastické opatrenia sa robia hlavne na ochranu nás starších. Vedomí si svojej zodpovednosti prehlasujeme, že nechceme byť príčinou zhoršovania zdravotného stavu obyvateľstva a prekážkou pre obnovenie normálneho života všetkých občanov. Preto my dôchodcovia navrhujeme prijať tieto kroky, ktoré výrazne zlepšia situáciu a hlavne život sa vráti do normálu zo dňa na deň.

 1. V zariadeniach pre seniorov podporovať všetky aktivity, ktoré zlepšia imunitu a psychický stav tam umiestnených občanov.
 2. Obnoviť návštevy v zariadeniach pre seniorov za dodržiavania potrebných hygienických opatrení.
 3. Zaviesť bezplatnú dostupnosť vitamínových doplnkov pre všetkých občanov nad 60 rokov – ide najmä o vysoké a zároveň bezpečné dávky vitamínov D3, C, K2 ďalej zinok, horčík, selén a pod..
 4. Zabezpečiť bezplatný prístup ku kvalitným respirátorom pre všetkých občanov starších ako 60 rokov, ktorí ich s ohľadom na svoj zdravotný stav potrebujú.
 5. Okamžite odvolať núdzový stav.
 6. Okamžite zrušiť povinnosť nosenia ochranných rúšok a to hlavne u detí a mladistvých minimálne do veku 18 rokov.
 7. Ponechať nosenie rúšok na dobrovoľnosti jedincov.
 8. Ukončiť testovanie PCR testami ľudí, ktorí nevykazujú žiadne príznaky ochorenia na Covid 19.
 9. Ukončiť sledovanie/trasovanie ľudí.
 10. Uvoľnené financie použiť na zlepšenie zdravotníctva, najmä na prevenciu onkologických, kardiovaskulárnych, pľúcnych a ďalších závažných ochorení.
 11. Uvoľniť všetky opatrenia, ktoré obmedzujú normálny život vo všetkých oblastiach nášho života (školstvo, šport, kultúra, obchody, kaviarne a pod.)
 12. Ukončiť šírenie strachu v masovo-komunikačných prostriedkoch a to najmä vo verejnoprávnych!

Zároveň ďakujeme všetkým, ktorí nám pripomenuli, že hlavne podpora našej imunity a zdravý životný štýl sú cestou, ako predchádzať akýmkoľvek chorobám

Milé naše deti, vnúčatá, priatelia a známi, tešíme sa na skoré stretnutia s Vami. Chýbate nám!