Už vyše roka sa svet zmieta v ošiali pandémie. Striedame núdzové stavy, lockdowny, nosíme rúška, dezinfikujeme si ruky, dodržiavame odstup, nenavštevujeme sa, žiaci nenavštevujú školy, firmy kolabujú – slovom, život, ako keby zastal. Aj keď sme zodpovedne dodržiavali všetky vyššie uvedené opatrenia stále narastal počet nakazených a tých, ktorí podľahli zákernej chorobe Covid-19.

Vo februári ale nastal zlom. Vláda, presnejšie povedané Ministerstvo zdravotníctva koncom januára na podnet hlavného odborníka pre infektológiu MZ SR prof.MUDr. Ivana Schrétera, CSc. vydalo povolenia na terapeutické použitie neregistrovaného lieku Ivermektín pre potreby zdravotníckych zariadení v SR. Veľký kus práce odviedli viacerí odborníci (napr. Dr.Mesík, Dr.Halgaš, Dr.Lipták, DrBukovský a ďalší), ktorí tiež poukazovali na veľké výhody zavedenia Ivermektínu ako oficiálneho lieku.

Od tohto času pomaly ale isto sa Slovensko dostáva z nezávideniahodnej pozície krajiny s najvyšším počtom nakazených a tých, ktorí podľahli tejto chorobe. Vládu ctí, že v prospech vlastných občanov takto postupuje napriek negatívnym stanoviskám k Ivermektínu ako Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), FDA (Food and Drug Administration), CDC (Centers for Disease Control and Prevention), tak aj Európskej liekovej agentúry (EMA). Všetkytieto organizácie nepochopiteľne odmietajú použitie Ivermektínu na liečbu Covid-19.

Našej vláde a Slovenskej Republike sa dostalo ocenenie a zaraďujú nás ako krajinu, ktorú je hodné nasledovať v boji s pandémiou a priraďujú nás ku krajinám, kde je používanie Ivermektínu na vysokej úrovni. Sú to štáty ako napríklad Zimbabve, Panama, Mexiko. Všetky tieto krajiny figurujú na popredných miestach vo svete krajín, ktoré úspešne zvládajú Covid-19 práve vďaka vládou zaistenému používaniu Ivermektínu.

Prvé ocenenie sa našej vláde dostalo od stránky TrialSite news , ktorá sa intenzívne venuje použitiu Ivermektínu vo svete. V dokumente zo dňa 30.01.2021(https://youtu.be/vcTHzt4O7OU) konštatuje v čase od 0:52: „Kým tu v USA nedávno NIH (National Institutes of Health) aktualizovala svoj postoj k použitiu Ivermektínu z proti použitiu lieku Ivermektín okrem klinických štúdií, na neutrálnejší postoj a to ani odporúčanie ani proti používaniu Ivermektínu na liečenie Covid-19, v zámorí v Európe prvou krajinou Európskej únie, ktorá autorizovala Ivermektín ako liečbu pre Covid-19 je Slovensko.

Druhého významného ocenenia našej vlády sa dostalo od mnohými uznávanej skupiny lekárov, ktorí sú združení pod názvom FLCCC. Táto skupina vypracovala protokoly nielen naprevenciu a prebiehajúce ochorenie, ale aj na ťažké stavy Covid-19. Slovenská stránka FLCCC (https://covid19criticalcare.com/sk/). Jeden zo zakladateľov FLCCC Dr.Pierre Kory v poslednej týždennej aktualizácii zo dňa 29.04.2021 (https://youtu.be/JESrh_2KOzo) v čase 33:55 konštatuje: „Slovensko, a uvedomte si, že som (doteraz) hovoril o strednej a južnej Amerike, viete priatelia, že mám rád nezávislé krajiny, Slovensko ako krajina východnej Európy, Česká Republika a Bulharsko, tieto sa oddelili od krajín EU a konštatovali, kašleme na vašu Európsku liekovú agentúru aprejdeme všetci na Ivermektín…“ (oplatí sa to pozrieť celé).

V každom prípade považujeme takéto ocenenie Slovenska od praktických lekárov sveta, takých, ktorí robia reálnu medicínu v prvej línii za mimoriadne. Naša vláda nám všetkým ukázala, že jej naozaj ide o zdravie jej občanov. Veríme, že skoro zmení obmedzené povolenie používania Ivermektínu zo 6 mesiacov na trvalé a všetci tí, ktorí sa chcú starať o svoje zdravie, budú mať aj naďalej zaručený prístup k tomuto mimoriadnemu lieku.

Peter Bulla dôchodca