Sen o Dŕžave

„Jestvuje krajina, kde žijú slobodní ľudia žijúci v súlade s Vesmírom, so Zemou, so sebou. Sú k sebe dobrí a pomáhajú si. V spoločnosti vládne spolupatričnosť a súcit. Krajinu spravujú múdri ľudia, vedení vnútornou duchovnou silou Mravnosti a Svedomia. Slovo má svoj význam a silu, pohľad do očí a stisk ruky má taký účinok, že  písané záväzky nie sú potrebné.

Táto krajina sa volá   Dŕžava Slovensko.

Približne polovica obyvateľov Dŕžavy žije na vidieku v rodinných a rodových sídlach a zaoberá sa výrobou potravín pre všetkých obyvateľov Dŕžavy. Potraviny sú zdravé a je ich dostatok nielen pre krajinu samotnú ale i pre okolité a vzdialenejšie krajiny kde sú veľmi obľúbené pre svoje chuťové a výživové vlastnosti. Potraviny sú pestované a dorábané spôsobom že sa pôda neznečisťuje a prirodzene sa obnovuje.

Druhá polovica obyvateľstva žije v mestských spoločenstvách a vyrába priemyselný tovar a všetko čo súčasný človek potrebuje ku spokojnému a naplnenému životu. Tovary sú spoľahlivé, dlhodobo slúžiace, opraviteľné a napokon recyklovateľné.

Vidiecke sídla aj mestá sú plne energeticky samozásobené, s úplným kolobehom pitnej a úžitkovej vody.

To, kto žije na vidieku a v mestách si ľudia slobodne volia podľa svojich životných preferencií a záujmov, vzájomná migrácia počas života je však možná , pretože človek sa počas života vyvíja a chce žiť tam, kde spoločnosti prinesie najväčší úžitok.

Územie Dŕžavy je chránené neveľkou, ale veľmi dobre vycvičenou a vyzbrojenou armádou, ktorá je schopná ubrániť krajinu pred nebezpečenstvami zo zeme i zo vzduchu. Samotné obyvateľstvo je dobre branne pripravené a schopné armáde okamžite pomôcť  pri akejkoľvek forme nebezpečenstva vyvolaného okolím , nešťastiami alebo aj prírodou. Napriek tomu je za hlavnú formu bezpečnosti považované dobré spolužitie s okolitými krajinami , vzájomná pomoc a spolupráca.

Prírodné zdroje vrátane pôdy sú vo  vlastníctve všetkých občanov, v správe obcí (vidieckych a mestských spoločenstiev) ktoré na nich žijú. Je zavedené prideľovanie pozemkov pre rodiny a rody v primeranej veľkosti, s právom trvalého usadenia, užívania ako aj dedenia tohto práva.

Pozemky pre potreby hromadnej výroby potravín a tovarov si výrobné organizácie prenajímajú za týmto účelom od obcí. Použitie pozemkov obce pre spoločenské účely a stavby možné len so súhlasom obyvateľov obce, ktorá za to dostáva od Dŕžavy primerané náhrady.“

ATĎ….

1 komentár k “Sen o Dŕžave”

  1. Sláva rodu bratia.Máte veľmi dobré relácie na SV ktoré som len prednedávnom objavil. Určite si prejdem aj archív.Obroda obyvateľov našej rodnej hrudy je nevyhnutná.Držím vam palce. Určite vas budem počúvať ďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.