1 komentár k “Relácia “Ako ďalej?” diel 33”

  1. Kam priebežne ( aj po relácii-ak napr. počúvam z archívu) písať poznámky k téme Chronológia tak, aby si to aj niekto kompetentný prečítal?
    Napr. Máte logickú chybu v uvažovaní, resp. vo vyjadrovaní. Pýtate sa, že ako vedia, že sa Ježiš narodil v roku 0. Samozrejme, že to vedia. Veď rok narodenia bol predsa stanovený za rok 0. Správne sa máte pýtať, či sa narodil pred 2000 rokmi. Rok 0 je len vzťažný bod, ktorý si my určíme. Teda je relatívny. A sa potvrdí, že ten rok, kedy sa narodil bol pred 900 rokmi, stále to bude rok 0. Len dnes nebude 2020 ale 900.
    A ešte niečo. Mali by ste trochu krotiť svoje nadšenie a netvrdiť niečo len podľa jedného článku alebo videa. Vaše vyjadrenie napr. O Stonehenge ako 50 ročnom objekte by ste museli korigovať na starý objekt rekonštruovaný pred 50 rokmi. Napr. http://www.zahadyazajimavosti.cz/index.php/2016/03/22/jak-to-bylo-s-obnovou-stonehenge/ alebo http://www.dunres.sk/projects/_ee/clanky.php?id=37

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.